jana-jezikova

Ing. Jana Ježíková

Narodila jsem se v roce 1958 a vystudovala na VUT v Brně obor radiotechnika a přístrojová elektronika. V rámci profesní kariéry jsem působila jako středoškolský pedagog a pracovala v několika manažerských pozicích.

V roce 2000 jsem se poprvé vypravila do nepálského Himálaje, často se tam vracím a mám tam mnoho přátel. Krajina, kultura i lidé jsou mí blízcí učitelé, kterým důvěřuji a jsem mezi nimi „doma“. Postupně se můj zájem při návštěvách  přesunul od cestování v horách k organické součástí tamního života – ájurvédské medicíně.

Na základě osobní praxe se zrodila potřeba přispět k šíření esence tohoto prastarého moudrého umění u nás doma v Evropě. Prostudovala jsem množství dostupné literatury a našla si učitele. Byl jím pan Pavol Hlôška, dlouholetý praktik a poradce, autor řady knih. Další moudrou učitelkou mi byla MUDr. Martina Zisková a cejlonská ájurvédička Kumudini Shoba.

Společně s dalšími kolegy a nadšenci oboru rozvíjíme u nás ájurvédskou praxi a povědomí formou individuálních konzultací, přednášek, masérských služeb, lékařských služeb klinické ájurvédy či služeb lázeňských – každý podle svého nadání, možností a vzdělání. Nacházíme rovněž zapomenuté souvislosti se starou moudrostí našich předků – zejména v bylinářství. Usilujeme pomocí ájurvédského modelu bytí učit lidi, aby pochopili vlastní přirozenost a osvojili si způsoby, jak se v životě  chovat dlouhodobě bez chyb a tedy zdravě a s radostí – jednoduše, jak převzít odpovědnost za zdraví do vlastních rukou.

Zpět

Scroll to Top