Poradna pro zdraví – ájurvédské konzultace

V poradně na Bystřičce nabízím celostní konzultace. Mou základní pracovní metodou je ájurvéda.
Jedná se o starobylý systém péče o zdraví orientálního původu ze stejného védského kořene jako TČM. V Evropě jej praktikujeme, protože je komplexní, pochopitelný selským rozumem a má obrovskou preventivní sílu a moudrost. Přináší přínosná doporučení pro moderní život kdekoliv na světě a všechny novější celostní obory ájurvédský základ doplňují, rozšiřují a dohromady tak tvoří podpůrný a synergický celek pro každodenní praxi.

Z konzultace si odnesete své osobní doporučení pro výživu, masáže, očisty i regeneraci. Konzultace trvá zpravidla 1,5-2h a stojí 1100Kč. Součástí doporučení  je zvukový záznam, fotky, tabulky doporučených potravin a knihy, byliny a koření podle aktuální potřeby.  Podle přání klienta sestavuji také  písemné doporučení v rozsahu 6-8 stran, které je honorováno zvlášť 400Kč.  Spolupráce obvykle pokračuje kontrolní konzultací za 2-3měsíce. Cena této následné konzultace je 700Kč/1h. Objednat konzultaci můžete na adrese ajurveda@jezikova.cz, dotazy zodpovím také pomocí mobilního kontaktu 602 944 470 a podrobnosti o mně najdete zde: Jana Ježíková. Další obsáhlé informace o oboru včetně učebnice ájurvédy a kontaktu na mou brněnskou poradnu najdete na webu www.ajurveda-brno.cz

Celostní preventivní metody péče o zdraví jsou moderní. Je rozumné a taktické držet se celoživotně v dobré kondici a nemocem spíše předcházet, než se později potýkat s jejich průběhem a následky. Při tomto pohledu na zdraví je dobrým pomocníkem starobylá indická medicína – ájurvéda, která je základním stavebním kamenem mé praxe.
Několik základních myšlenek ájurvédského konceptu:
– každý člověk je originál a má svou jedinečnou konstituci. V souladu s ní se musí živit, pracovat i odpočívat. Pak bude dlouho a ve zdraví živ
– tělesná konstituce a energetika (vitalita) je člověku  vtištěna podle určitého vzorce. V průběhu života pak konstituci moduluje věk – mládí/střední věk/stáří
– pro lidi žijící v jednom klimatickém prostředí existuje společné časování života
– pro účinnou aplikaci ájurvédského životního stylu je potřebná aktivní vůle a účast klienta

Mimo ájurvédských technik používám ve své praxi také aromaterapii a Bachovy květové esence. Z konzultace si odnesete podle potřeby rovněž Schusslerovy tkáňové soli.

Takto vypadá pracovna v Regeneračním centru ZASTÁVKA Bystřička.

Celostní ájurvédská konzultace je vhodná například pro:
Určení osobní konstituce/prakrti podle ájurvédského konceptu
Doporučení individuální stravy, koření, bylin a životního stylu
Čištění těla a regeneraci
Změnu váhy
Řešení únavy a vyčerpanosti bez zjevných příčin
Odlehčení civilizačních problémů

V oboru celostních konzultací pro zdraví mám desetiletou praxi v poradnách v Brně, Zlíně, Vsetíně a Valašském Meziříčí. Odborné vzdělání jsem získávala od roku 2000 v Čechách, v Indii a Nepálu. Stále mě těší a překvapuje pestrá a různorodá společná práce s vědomými klienty.

Máte-li zájem o konzultaci a nejste z regionu severní Moravy, můžete využít mé pracoviště v Brně. Sídlem poradny je Regenerační centrum REMISE, Šámalova 93, Brno.

Pro objednání platí stejné kontakty, jako pro poradnu v Regeneračním centru Zastávka Bystřička.

Zpět

Scroll to Top